Uluslararası Kültür, Sanat, Medya, Eğitim, Enerji, Enformasyon Araştırma Derneği Ankara’da kuruldu!

Uluslararası Kültür, Sanat, Medya, Eğitim, Enerji, Enformasyon Araştırma Derneği Ankara’da kuruldu!

Yurtiçi ve yurtdışında; kültür, sanat, medya, eğitim, enerji ve enformasyon alanında faaliyetlerde bulunmak, etkinlik, araştırma yapmak üzere Ankara merkezli KÜMEDER kuruluyor.

A+A-

Gülhamide Işıkoğlu’nun başkanlığında Ankara merkezli Uluslararası Kültür, Sanat, Medya, Eğitim, Enerji, Enformasyon ve Araştırma Derneği kuruluyor.  

Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerdeki STK’larla işbirliği hedefleniyor

Özellikle Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerde temsilcilik açarak ya da o ülkelerdeki mevcut STK’larla kültür, sanat, medya, eğitim, enerji alanında işbirliği yapmak, Türkiye ile olan ilişkileri sivil toplum örgütleri kapsamında geliştirilmesi hedefleniyor. 

Uluslararası alanda Türkiye’nin tanıtımına yönelik projeler hayata geçirilecek

Türkiye’nin Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde daha iyi tanıtılması bakımından kültürel etkinlikler, sanatsal faaliyetler, turizme yönelik gezi turları, eğitim ve öğretime yönelik araştırma, geliştirme projeleri hazırlanıp hayata geçirilmesi amaçlanıyor. 

Medya ve dijitalleşme

Dijital dünyada kuşkusuz medya okuryazarlığı olgusu çok daha önem kazanmış durumda. Yeni medyanın gelişimi, dijitalleşmenin geleneksel medyaya etkisini inceleyen, araştırmalar, panel ve seminerler düzenlenerek medyanın gidişatı masaya yatırılarak sonuçlar raporlaştırılacak. Hazırlanan raporların sonuçları uluslararası medya kuruluşlarıyla paylaşılacak. 

Yerli ve milli bakış açısıyla hareket edilecek

Öncelikli olarak Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, yerli ve milli bakış açısıyla katkıda bulunmak amacıyla çeşitli etkinlikler, eğitim panelleri düzenlenecek. 

Mazlumlara da el uzatılacak

Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede zor şartlarda yaşamlarını sürdüren mazlumlara imkanlar ölçüsünde destek sağlanması da ayrıca hedefleniyor. 

İşte başkan ve yönetim kurulu üyeleri

Uluslararası Kültür, Sanat, Medya, Eğitim, Enerji, Enformasyon ve Araştırma Derneği (KÜMEDER)’in kurucu genel başkanlığını Gülhamide Işıkoğlu, Ömer Yurduseven ise başkan yardımcılığı görevini yapacak. KÜMEDER’in Almanya temsilciliğini ise gazeteci, yazar Hayrettin Özcan üstlendi.  

Sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz!

Uluslararası Kültür, Sanat, Medya, Eğitim, Enerji, Enformasyon ve Araştırma Derneği’nin resmi sosyal medya hesapları ise şu şekilde;

Twitter: https://bit.ly/3jlUk2p

Instagram: https://bit.ly/3NZ2yLT

Facebook: https://bit.ly/3NXSUJB

YouTube: https://bit.ly/3jjhaHZ

KÜMEDER’in resmi kuruluşuna ilişkin başvurunun ise önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi. 

İşte KÜMEDER'in logosu:

kumeder1.pngkumeder.pngkumeder2.png 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum