PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

Üç esnaf üstünden bir Babacan yorumu!

A+A-

Babacan'ı duymayan var mı, Ali Babacan'ı?

Hayır! 

Saman-pazarı ve civarındaki sağlık mahallesinin ilklerini: İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesini, Hemşirelik Yüksek Okulunu, Hemşire Profesörleri bilmeyen çıkar mı?

Hayır! 

Ya Askeri Tıp-Ankara Tıp Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesinin koprodüksiyonu Sosyal Tıp ilmini? 

(Sessizlik…  Ne Evet ne de Hayır anlamında, Laz şivesiyle SESSİZLUK)! 

Peki makalenin yazarı için GOOGLE' da Türkiye'nin ilk ve tek SOSYAL TIP OTORİTESİ araması yaptırınca karşınıza çıkan isim kim? 

Kara bıyıklı hekim affedersiniz, yani bendeniz, yazısını okumakta olduğunuz eski Vakit yeni TLN ENGLISH WRITERS Grubu Muharriri…

Sosyal Tıp Akademisyenlerinin eğitim süresi hakkında fikri bulunan kaç kişidir bilinmez fakat süresi evrenseldir bu ilim ve de hekimlik dalının: TAM 19 Yıl. (Liseden sonra ondokuz koca sene, 5 yıl MEDICAL SOCAL WORK artı 2 sene bilim uzmanlığı, sonra 6 yıl Tıp artı+4 yıl müşterek akademisyenlik çalışması! 

Pek anlaşılamadı, geçin! 

Topluma bir numara büyük geldi... 

Fakat iyi kötü Hacettepe Üniversitesi ve Babacanların ailesi ile aynı semti paylaşan komşu esnaf-yani NEİGHBOURİNG ARTISAN-niteliğim en azından devleti yahut milleti temsil eden birkaç okur tarafından hissedilmiştir, boşverin gitsin ama…

İşin içine hekimlik ve bilim adamlığı girince sözüme kulak verin, "Osmanlının ipiyle sakın inme guyuya...eee...ben bilürün, bilürün bunu bilür bunu söylerim… Eskiden adam gibi oturur meze yerdik, şimdi meze yerine oturup adam yiyoz gari...eee...Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete, hemi de oynayıvererekten" desem bilinsin ki ağzıma rahmetli dostum Cem Karaca'nın şarkısı kaçmıştır! 

Babacan'ın Partisi hiçbir işe yaramaz derde devadan gayri! 

"Yahu derde deva sağlıklı hayat demektir daha ne istiyorsun?" sualine cevabım şudur: "Derman arardım derdime, derdi bana derman imiş!"

Özetle, Ali Babacan'ın Partisi her partiden oy alır, CHP ve HDP dahil; hatta münhasıran ekonomik programı bulunmayan CEHAPE' den! 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.