TULİP Forum Sözcüsü Salih Altınışık: Kılıçdaroğlu seçilirse Milli Güvenlik sorunu yaşanır!

TULİP Forum Sözcüsü Salih Altınışık: Kılıçdaroğlu seçilirse Milli Güvenlik sorunu yaşanır!

Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaşayan ekonomist ve TULİP Sözcüsü Salih Altınışık, 14 Mayıs seçimleri ile AK Parti’den kopan ve yeni partilerle siyasi arenada yerini alan Deva ve Gelecek Partisi’ne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Gazeteci Hayrettin Özcan’ın Artı5tv ve HuhuNewsTv’de hazırlayıp sunduğu ‘İğneliyorum’ programında konuşan TULİP Sözcüsü Salih Altınışık, “Kemal Kılıçdaroğlu seçilirse, Türkiye’de Milli Güvenlik sorunu olur. AK Parti’den kopup da sonradan kurulan partilerde, bazı ticaret odalarının ciddi manada finansman kaynağı sağladıkları ve yurtdışından bu ticaret odaları sayesinde bunların beslendikleri ifade ediliyor.” dedi. 

Kılıçdaroğlu’nun seçilmesiyle güvenlik riski oluşur mu?

PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri tarafından desteklenen Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazayla seçilmesi durumunda bir güvenlik sorunu olup olmayacağı yönündeki soruyu cevaplandıran TULİP Forum Sözcüsü Salih Altınışık, “Bu siyasi zihniyetin gelmesiyle birlikte Türkiye’nin geleceğine yönelik ciddi bir risk görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.  

CHP’nin sicilini örnekleriyle tek tek anlattı!

Türkiye’deki seçmen kitlesine bakıldığında 28 yaş altındaki seçmenin siyasi tercihlerinin belirsizliğine dikkat çeken Altınışık, şunları söyledi:

“Bu seçmen kitlesi, eski Türkiye’deki entrikaları görmediler, kilometrelerce ortaya çıkan kuyrukları yaşamadılar. CHP’nin başdanışmanlarından bir tanesi, Karabağ Azerbaycan topraklarına geçerken üzüntülerini ifade ediyor. Türkiye’nin milli duruş sergilemesi gereken istisnasız hiçbir noktada, Türkiye tarafında durmayan bir başdanışman… Akıl aldığı hocalarına bakalım… Filistin olayında, İsrail lehine…. Doğu Akdeniz konusunda Yunanistan’la birlikte ‘keşkeler’i ifade eden… Karabağ’da ‘keşkeleri’ ifade eden….Türk toplumunun değer yargılarıyla bağdaşmayan konularda, karşıt bir duruş sergileyen… Hendek savaşlarında PKK’lı teröristlerden ‘arkadaşlarımız’ diye bahsediyor… Cumhuriyet Halk Partisi’nin aynı genel başkanı, PKK’nın kolu olan PYD’yi terör örgütü olarak görmediklerini yıllardır ifade ediyor. Yine bu CHP içindeki bazı milletvekillerinin PKK ile içli dışlı oldukları artık gizli bir bilgi değil, ayyuka çıkmış durumda.”

Deva ve Gelecek Partisi’ni kim ya da kimler finanse ediyor?

CHP’nin mevcut yönetiminin Türk toplumuna aidiyet duygusu hissetmediklerine dikkat çeken Salih Altınışık, sözlerini şöyle tamamladı:

“İyi Parti ile birlikte Ülkücü seçmeni etkileyebileceklerini düşünüyorlar. Saadet Partisi ile birlikte, özellikle mütedeyyin Milli Görüş akımındaki renkleri toparlayacağına inanıyorlar. Deva ve Gelecek Partisi ile birlikte AK Parti’den kopmalar olacağı kanaati hakim. Demokrat Parti’yi dikkate bile almıyorum, çünkü Demokrat Parti’nin bir ağırlığı yok. Kendi üyelerinin dahi oy vermediği bir partiden bahsediyoruz. Bir akıl tutulmasının yaşandığı muhakkak ve bu akıl tutulmasının altında yatan ise çıkar ilişkileridir. Bu çıkar ilişkileri içerisinde birçok vaatlerde bulunuldu. AK Parti’den kopup da sonradan kurulan partilerde, bazı ticaret odalarının ciddi manada finansman kaynağı sağladıkları ve yurtdışından bu ticaret odaları sayesinde bunların beslendikleri ifade ediliyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum