CEMAL TOPTANCI

CEMAL TOPTANCI

Sykes-Picot Antlaşmasından Odet Yinon Planına İslam Dünyası!

A+A-

Değerli izleyiciler Allah’ın selamı rahmeti üzerinize olsun.

Programımıza hoş geldiniz…

Bu programımız Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının HDP’nin kapatılması için AYM’ye iddianame vermesi üzerine olacak. Halkların Demokratik Parti’sinin ismi üzerine dikkat kesilin! “Demokratik Halk” değil, “Halklar” deniyor. Çünkü HDP, Türkiye’de tek bir halkın olduğunu kabul etmiyor! Halkların olduğunu düşünüyor ve halkı bölmek istiyor.

Tıpkı Emevi Devletini, halklar adı altında yıktıkları gibi yapmak istiyorlar.

Abbasi Devletini’de halklar, adı altında yıktılar. Osmanlı devletini de halklar adı altında yıktılar. Ümmetin birliğini, halklar adı altında böldüler ve iç savaşla kan döktüler. HDP’nin hedefi Türkiye’yi bölmek. “HDP” ismi apaçık bir şekilde Türkiye’de halk yok, bilakis halklar var diyor! Partinin ismi Halkların Demokratik Partisi!

Bu parti. Tabi HDP, Kürt milliyetçiliğine inanmamaktadır.

Kürt Milliyetçisi olduğunu iddia ederek ortaya çıkmıştır.

HDP’nin hedefi Türkiye’yi bölmektir.

Eğer Selahaddin Eyyubi (Allah rahmet etsin) geri dönse ve HDP’de iktidarda olsa vallahi onu idam eder. Ona, sen radikalsin, suçlusun vb. şeyler söylerler ve Ona, sana bunları yapmana müsaade etmeyiz, derler.

HDP’nin hedefi sizlere delilleriyle sunacağımız gibi.

Hedefi: Irak’ın bölündüğü gibi Türkiye’nin de bölünmesidir. Irak halkından milyonlarcası tehcir edildiği gibi, Türkiye halkından da milyonlarca insanı tehcir etmek istiyorlar. Türkiye halkını yerkürenin her tarafına dağıtmak istiyorlar!!

Tıpkı Suriye’de olduğu gibi.

Bu dizi/bu partinin Irak, Suriye, Yemen, Sudan ve Libya’da uygulandı.

İsimler ve şartlar değişse de hedef iç savaşın fitilini ateşlemek ve halkı tehcir etmektir.

Ülkede ne Kürt nede Türk kalacak! Endülüs Müslümanlarına yapıldığı gibi, kendilerini Berberi ve Arap olarak tanımlayınca aralarında iç savaş çıktı.

İspanyollar geldi ve hepsini katletti. İspanyollar öldürürken: Sizin Arap ve Berberi olduğunuzu bilmiyoruz. Yalnızca Müslüman olduğunuzu biliyoruz dediler.

Müslümanlar için Türkiye’de kurgulanmakta olan plan budur.

Türkler için ve Kürtler için planlanan budur.

Gelin planı birlikte görelim.

Alman televizyonunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, HDP’nin kapatılması için dava açtı deniliyor.

Bu partinin planını anlamız için düşüncesine bakmalıyız.

HDP Türkiye’de sadece tek bir halkın olduğu tezini reddediyor.

Bundan dolayı halklardan bahsediyor.

Burada çeşitliliğin yok edilmesinden söz etmiyoruz.

Çeşitlilik Allah’ın ayetlerindendir. Fakat ırkçı sloganların atılmasına karşıyız. Irkından yada dilinden dolayı birisinin ötekileştirilmesine karşıyız vb. Türkiye haritasına baktığımızda; Bu Türkiye’nin bölgelere ayrılmış seçim haritasıdır, (2015 seçimleri) Defalarca tekrarlanmış bir haritadır yani.

Sarı renkteki iller Ak Partiye oy veren iller, Muhafazakâr illerdir.

Laik CHP’ye oy veren iller Kırmızı renkteki illerdir.

HDP’ye oy veren iller pembe renktekiler. Çünkü HDP, bu bölgedeki insanların duygularını kışkırtıyor.

Doğu halkına diyor ki, siz yoksulsunuz!

HDP’nin oy oranı sürekli %09’dur. Halka diyor ki,”siz yoksulsunuz” Tamam onlar fakirdir, anlaşıldı. Erdoğan öncesi tam bir yoksulluk içindeydiler. Durumları cidden çok kötüydü, felaket idi. Türkiye’deki ekonomik durum şimdi çok çok iyidir. Erdoğan öncesi Türkiye’yi ziyaret eden herhangi bir Arap’a sorun. Birde şimdi sorun! Herhangi bir Irak’lıya sorun. İstanbul’a seyahat eden sınır üzerinden Türkiye sınırındaki Kürt bölgelerinden geçer. Erdoğan öncesi ve sonrası büyük bir uçurum vardır. Bu önemli olan. Saygıdeğer arkadaşlar konu nedir? Örneğin ben bir Kürdüm. Bir polis beni vurdu. HDP diyor ki;”sen Kürt olduğun için seni vurdu” Mücrim bir polis olduğu için, seni vurdu demezler.

Türkiye emniyetinde tutuklanan Araplardan hiç kimsenin işkenceye maruz kaldıklarına dair bir söz duymadık. Bu oldukça önemlidir. Sorunun polis memurunda değil de sorunun milliyetçilik ve ırkçılık yapıldığına getiriliyor. Ben bu sorunu Mısır’da Kilise’de gördüm. Kilise, Hristiyan ve Müslümanlar arasına fitne oluşturmak için çalışıyor. Kilise’nin seminerlerine katılıyordum. Herhangi bir gençle karşılaştıklarında “yaşadığın sorunları anlat” derlerdi. Kadınlara da jandarmanın eşini dövdüğünü anlat derler. Hedefleri fitne çıkarmaktır. Hristiyan gençlere; maruz kaldığınız zulmü hatırlayın, derler. O da hatırlar! Örneğin; sınavı geçememiş. Veya polis kendisine laf söylemiş. Veya da devlet işine girmek istemiş fakat hakkı yenmiştir. Tabi bir Hristiyan olarak bu haksızlıklara uğramış olabilir. Fakat Müslüman bunlardan çok daha fazlasına maruz kalmaktadır. Sırf Hristiyan olduğunuz için size bu yapılmaktadır. Size bunu yapanlar Müslümanlardır deniliyor. Bir Müslüman olarak polis karakoluna giriyorum ve işkence görüyorum. Bende devlet işlerine girmek istiyorum fakat hak ettiğimi alamıyorum Müslüman olduğum için mi bana bunu yapıyorlar? Onlar da Müslüman bende Müslüman’ım.

Gerçek bir olayı çarpıtarak yanlış açıklamalar yapmaktadırlar. Hedeflerini gerçekleştirmek için şöyle diyorlar. Halbuki Türkiye’de tek dil değil, birden çok dil vardır. Türkiye’de tek bir halk yoktur. Allah (cc);” Sizin bu ümmettiniz tek bir ümmettir.” diye buyuruyor. Bölmek istedikleri için böyle konuşuyorlar. Arkadaşlar HDP son derece tehlikeli faaliyetler sergiliyor. Gelin sıradaki şu resme bakalım! (Pervin Buldan-Mithat Sancar) İşte bu bey Parti (Eş) Başkanı.

Aynı şekilde bu bayan da Parti (Eş) Başkanı. Yani bu partinin tek bir başkanı yok. Bu partinin iki başkanı vardır. Parti bu düşünceyi Türk gençlerin nezdinde yüceltmek istiyorlar.Türkiye’nin de iki (Eş) Başkanı olması gerekir diye! Erdoğan Partisinin de iki (Eş) Başkanı olsun istiyor.

A, B, C partilerinin de iki (Eş) Başkanı olsun. İki Cumhurbaşkanı olsun. İki tane Başbakan olsun istiyor. Bu saydığımız şeyler hangi devlette vuku bulursa yıkılır. Çünkü her zaman Başkan ve Komutanın bir olması gerekir. Bütün dünya ülkelerinde bunu görüyoruz. ABD’de bir Başkan var: Joe Biden Rusya’da bir Başkan var; Putin İngiltere’de bir Başkan var; İngiltere Kralı

İngiltere Kralının gerçekten büyük bir otoritesi vardır. Bunun için özel bir video yapmıştım.

Çin’in de tek bir Başkanı vardır. Koalisyon hükümeti olan ülkelerde daima kavga vardır.

Bu yüzden başarısız olurlar. Bizim Mısır’da bir ata sözünde şöyle denir;”İki süvarisi olan binek düşer boğulur.”Her arabanın bir şoförü vardır. Osmanlı Devleti tarihinde neler olduğunu görüyoruz. Sultan’ın oğlunun babasıyla yönetim için çekişmeye giriştiğinde. Bu yüzden iç savaş çıkmış, kan dökülmüştür. Büyük felaketler meydana gelmiştir. Osmanlı tarihi bize uzak değildir. Osmanlı torunları olması bakımından Türkiye halkı devletin tek bir başı ve tek bir lideri olması gerektiğini idrak etmiştir. Söz konusu fotoğraf aslında bu düşünceyi yok etmeyi hedeflemiştir. Türkiye’de birden çok baş meydana getirdiğimizde, iç savaş çıkacak ve yıkılacaktır, diye düşünüyorlar. Fotoğrafın hedefi Türk gençlerin zihnine bu batıl düşünceyi sokmaktır. Bu söz Kur’an’i Kerim’de geçer;”Siyasette her ne varsa Kur’an’i Kerim’de vardır.”

Siyasetin her alanıyla ilgili ayetler vardır. Gelin Allah (c.c.)’nın bu konuda ne dediğine bakalım;”Eğer Allah ile birlikte başka ilahlar olsaydı evren bozulurdu.” diyor.

Nitekim Allah (c.c.) şöyle buyuruyor;”Eğer o ikisinde olsaydı…” Yani yerde ve gökte;“Allah’tan başka ilahlar…” “…ikisi de bozulurdu.” Bu Rabbani bir kuraldır. Yerde ve gökte tek bir ilah vardır. Her devlette tek bir yönetici olur. Aynı şey Harun (a.s.)’ın hikâyesinde geçer. Musa (a.s.) döndüğünde kavmini buzağıya taparken bulur. Yani Allah’a şirk koştuklarını görür.

Bu en çirkin bir suçtur. Allah’a şirk koşuyorlar! Musa (a.s.) peygamber kardeşini kınar. Peygamber olan kardeşini kınar. Nasıl onları buzağıya tapmaya terk edersin diye!

Efendimiz Harun (a.s.)’ın cevabı şöyle olur;”Harun (a.s.), devletin varlığının korunmasını daha öncelikli görmüştür.

Gelin okuyalım. Harun (a.s.), şöyle diyor veya Musa (a.s.)’a şu cevabı veriyor;”İsrail oğullarının arasını ayırdın demenden korktum.” Yani Harun (a.s.) devletin/halkın birliğini buzağı konusundan öncelikli görmüş. Hele şöyle bir düşünün! Bu yüzden Kur’an’i Kerim bunu bize anlatıyor. Bundan dolayı şimdi ırkçılık çekişmelerine girmenin zamanı değildir.

Önemli olan Türkiye’nin bir tek devlet kalmasıdır. İslam ülkesi olarak bir bütün şeklinde kalmasıdır. Eğer Türkiye bölünürse ne Türk ve ne de Kürt kalır. Her iki ırk da yeryüzüne dağılmış bir hale gelirler. Irak’da sizin için ibret ve delil vardır. Suriye’de hakeza böyledir.

Bu plan bütün Müslüman ülkelerde uygulamaya konulduğunu görüyoruz. Irak için Irak halkı demiyorlar, bilakis halklar var diyorlar. Suriye’de halklar var diyorlar. Sudan ve Yemen içinde aynı şeyi söylüyorlar. Sudan için Sudan halkı yoktur, bilakis Sudan halkları vardır diyorlar. Bu yüzden iç savaş bitmiyor. Sudan’ı kim yönetiyor? Solcular ve Komünistler! Aynı konu! Türkiye bölme planını yapanlar kim? Komünistler ve solcular. Sudan’ı bölme planını yapanlar kim? Komünistler ve Solcular. Yemen, Irak, Suriye, Cezayir, Fas tüm bu ülkelerde ırkçılık sloganlarını teşvik edenler, Komünistler ve Solculardır. İslam tarihinde yıkılışın sebebi olarak sürekli şunu görürüz;”Kabilecilik ruhunun yaygınlaşması, ırklar konusunun ön plana çıkması, ırkçılık ve kabile taassubu iç savaşa neden olmuştur. Bu da devleti içten yıkmıştır. Bütün İslam tarihi boyunca olan budur. Konu son derece tehlikelidir. Netice de diyoruz ki;”Kendi geleceğini tayin etme hakkı” diye bir şey asla yoktur. Bu ne İslam da var ve ne de herhangi bir dünya devletinde var. Yani İslam devleti bölmeyi kabul etmez. Bu son derece önemli bir meseledir. İstediğin bilgine sor ve tüm İslam tarihini incele! Resul (s.a.v.) devletin bölünmesini kabul etmiş mi? Ebubekir, Ömer, Osman (r.a) ve diğerleri kabul etmiş midir? Hayır! Devletin bölünmesi şer’an haramdır ve büyük bir günahtır. Devleti bölmek öldürmek suçundan daha büyük bir günahtır. İslam Devleti açısından durum budur. Diğer dünya devletlerin bu konudaki tutumuna gelince;”Kendi geleceğini tayin hakkı” ilkesini çıkaran kim?

Amerika! ABD kendisi bu ilkenin kendi toprağında uygulanmasını reddetmiştir. Gelin şu haritaya bakalım;”Bu kırmızı renkteki eyaletler Güney eyaletleridir. “Kendi geleceğini tayin hakkı” gereğince ayrılmaya karar verdi. Kuzey Amerika Eyaletleri onlara karşı savaş ilan etti. İç savaş 4 yıl sürdü. Ta ki; silah zoruyla onlara boyun eğdirdiler. ABD’nin bölünmez tek bir devlet olduğunu onlara söylediler. Peki ala! Evet doğru söylüyorsun yüzyıllardır bu böyledir. Ancak 1. Dünya Savaşında ABD Başkanı Wilson;” Her milletin kendi geleceğini tayin hakkı var.” demiştir diyebilirsiniz. O zaman derim ki; “ABD Başkanlarının yaptığı yemine bir bakın! Yazılı olan yemin metnine göre;”Bölünmez tek bir ABD için çalışacaklarına yemin ederler. Dahası Avrupa devletlerin birinde kendi geleceğini belirleme hakkı oylandı. Bu devlet İspanya’dır. Burada Katalonya adında bir özerk bölge vardır. Katalonya’nın 5 milyon nüfusu ve Katalonya dili vardır. “Kendi geleceğini tayin hakkı” konusunda referandum yaptı. Ne oldu? Bölgenin başbakanı hapse atıldı. İspanya Bask vb. bölgelerde ayrılıkçı liderleri hapse atmıştır. Amerika buna yönelik her hangi bir açıklama yapmamıştır. ABD Dışişleri bakanlığının İnsan Hakları raporuna baktığımızda, İspanya’nın Katalonya’nın ayrılmasına izin vermediği ve insan hakları çiğnediğine dair bir cümle bulamayız. Komünist Parti diğer bir takım İslam ülkelerinde bölünme planını uyguluyor. Şu an bu ülkelerde savaş devam etmektedir. Bu ülkede sefalet var. Ve dış güçler tarafından uygulanan bir komplo var. Bu ülke halkları bunları seçmediler. Fakat bu halklar! Vallahi halklarda hayır vardır. Fakat maalesef siyasi liderleri bozuktur. Maalesef Erdoğan gibi liderleri yoktur. Örneğin Yemen halkı! İşte Yemen burası

Yemen halkı bütün Arap halkların en iyisidir.

Artı Arap halklarının en cesurudur. Fakat medyanın onları yanlış düşüncelere sevk ettiği için zayıf bir lider olan Abdurrabu-Mansur’u kabullenmişler. Tam adını bile unuttum. And olsun adını hatırlamak için düşündüm. Çünkü ABD O’nu istiyor. ABD ile karşı karşıya gelmemek ve kızdırmamak için kabul ediyoruz diyorlar. Ey Amerika bize hangi lideri atıyorsun, diyorlar. ABD de şu lideri atadım diyor. Yemen halkı da O lideri seçiyor. O derece ki; tek başına seçime giriyor ve kimse O’nunla yarışmıyor. Böylece Yemen’e Başkan oluyor. Bu zayıf Başkan ne yapacak? Neticede Suud i vb. yerlerden rüşvet alacaktır. Ta ki İran gelip Yemen’in Başkenti olan Sana’a’ya girecek ve işgal edecek. Ve şimdi şahit olduğumuz tüm bu iç savaş ve kötülükleri yapacaktır. Zor şartlarda güçlü bir lideri Türkiye’ye vermesi Allah’ın nimetlerindendir. Bu lider de Erdoğan’dır. Bu haritayı incelediğinizde, bölünme planından kurulan tek devletin Türkiye olduğunu göreceksiniz. Türkiye’yi yöneten kim, Erdoğan! Dikkat ediniz! Türkiye halkı Suriye, Irak, Libya vs. halklarından daha üstün değildir. Bu halkların çoğunu incelemişimdir. Örneğin ben Somali halkını en iyi halk olarak sayıyorum. Lakin kendileri bölünmeye karşı oldukları halde toprakları bölünmüştür. Zira yabancı ülkeler uçak vb. silahlarla geldiler ve zorla böldüler. Yemen halkı da en iyi halklarındandır. Amerika, Suud uçak ve askerlerini, BAE askerlerini getirerek burayı böldü. Türkiye’de yapılmak istenen de budur. Fakat Erdoğan büyük bir rol oynamakta ve bu felaketi engellemektedir. Fakat Erdoğan büyük bir rol oynamakta ve bu felaketi engellemektedir. Şunu diyerek bitiriyorum. Bazen devletler güçlü iken aniden kalp kriziyle ölürler. Bu devletlerden biri de Emevi Devleti’dir. Emevi Devleti kendi zamanında dünyanın en güçlü ülkesi idi. Fransa’nın Paris kentinin güneyinden Çin’e kadar bir alanı kapsıyordu. Çin’deki bugünkü Uygurlar Doğu Türkistan dâhil, Büyük devasa bir devlet ki; tüm dünyanın en güçlü ordusuna sahip buna rağmen aniden yıkılıyor. Kavmiyetçi refleksler buna neden olmuştur. Bu yüzden Avrupa devletleri istihbaratları tarihimizi etüt etmişler ve zayıf noktalarımızı öğrenmişlerdir. Dışarıdan bizi yenmeleri mümkün olmamıştır. İçeriden yenilmemiz mümkün olmuştur. Bu nedenle ırkçı sloganları teşvik etmektedirler.

Başını dik tut sen Mısırlısın!

Başını dik tut sen Türksün!

Başını dik tut sen Kürtsün!

Başını dik tut sen Berberi’sin!

Tüm bu sloganların hedefi başını dik tutman için değildir. Bilakis keleni uçurmak içindir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

NOT: Paylaştığım bu analiz sonuna kadar altına imzamı attığım analizdir. Bu analiz Mısırlı Gazeteci Sabır Meşhur’un YouTube Kanalında 19 Mart 2021 günü paylaştıkları tespitleridir.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.