CEMAL TOPTANCI

CEMAL TOPTANCI

Kürşat Ayvatoğlu ve tanıdığım AK Parti!

A+A-

Öncelikle şunu itiraf edeyim, Kürşat’ın rezaletlerini sosyal medya da görünce, yıllardır Ak Parti Genel Merkezinde çalışan personele çok üzüldüm.

Zira Kürşat’ın ismi Ak Parti Personeli olarak haber olurken, sanki orada emekleriyle yıllardır şerefli bir şekilde çalışan yüzlerce kişi de öyleymiş gibi, çok çirkin çok kaba ve çok rezil paylaşımlar gördüm.

Kürşat’ın sosyal medyada paylaşılan resmine bakınca, Ak Parti Genel Merkezine 2019 sonbaharında yaptığım bir ziyarette gördüğümü hatırladım.

Bu çocuk kim? Diye sorunca, tanıdık arkadaşlar bana yeni geldi, AR-GE bölümünde büro çalışanı dediler.

Neden mi?

Zira tanıdığım biri değildi.

Çünkü ben, 2003 Martından 2016 Mayıs’ına kadar Ak Parti Genel Merkezinde idare amirliği, emekli olunca da 6,5 yıl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığında fahri danışman olarak görev yapmıştım.

Her ne kadar 5 yıl önce filen genel merkezden ayrılmış olsam da hafta da en az bir kez arkadaşları ziyaretlerim hep olmuştur.

Yemekhane emekçisinden, temizlik emekçisine, elektrikçisinden, su tesisatçısına, ses ve görüntü kayıt personelinden, Kütüphane personeline, Akim çalışanından, muhasebe personeline, büro çalışanlarına, şoförlerinden, güvenlik elemanlarına, berberine bütün bunlardan tutun, maaşla çalışan danışman kadrosuna kadar o mekânda alın teri döken yüzlerce personel tanıdım.

Dile kolay 19 yıldır iktidar olmuş bir parti içinden şimdiye kadar tevazu ve dürüstlükleri ile temayüz etmiş bir camia içinden, sadece Kürşat gibi birinin çıkmış olması da aslında, Ak Parti emekçilerinin ne denli, ilkelli ve emeklerine saygı duyulacak bir zümre oldukları asla unutulmamalıdır.

Ak Parti personelinin dini bayramlar ve yılbaşı ikramiyeleri haricinde aldıkları ek ikramiyelerin biri de seçimlerde zaferle çıkmalarının ardından sevinçlerine sunulan katkı olmuştur.

Ak Parti personelinin ihale takipçiliği, iş takipçiliği asla söz konusu olmamıştır, böylesi bir durum da yaşanmamıştır.

Şimdi soracağınız soruya sizi hiç bekletmeden cevap vereyim.

O zaman Kürşat Ayvatoğlu böylesi ilkelli ve dürüst bir kadroya nasıl dâhil oldu?

Kürşat’ın ta Kastamonu’da iken paylaşılan oldukça lüks hayat içindeki görüntülerine rağmen, Ak Parti gibi çalıştırdığı çalışanları için belirlediği kriterler nasıl aşındı?

Kürşat Ayvatoğlu’na kim referans oldu?

Basında iddia edildiği üzere Kürşat lise terk bir kişi olarak, Ak Parti Genel Merkezinde AR-GE bölümüne olan personel ihtiyacına binaen, insan kaynakları Kürşat’ı hangi meziyetinden dolayı görevlendirmişti?

Kastamonu’da iken uğraşı olan Grafikerlik konusundaki bilgi ve yeteneği burada rol mü oynamıştı?

Kastamonu eski belediye başkanı Tahsin Babaş ile ailevi bir hukukları var mı idi?

Eski başkanla ailevi bir hukukları yok idiyse…

Lise mezunu bile olmayan Kürşat, önce Kültür ve sosyal işler gibi oldukça önemli bilgileri gerektiren bir departmanda müdür olarak istihdam edilmesinde Kastamonu’da kim kendisini tavsiye etmişti?

Kastamonu’da henüz bir belediye çalışanı iken, bir AVM’de Pizacı dükkânı açtığı ve oldukça lüks bir araba aldığı doğrumuydu?

Bir arkadaşına borç verdiği ve halen Kastamonu adliyesi icra dairesinde bulunan 2020/13973 sayılı dosyada 200 bin liralık açtığı icra takibi doğru mu?

Bir belediye çalışanı bir dönemlik görevinde sadece borç vermek üzere arkadaşına, 200 bin lira gibi bir parayı nereden kazanarak vermiş olabilir?

Böylesi lüks bir hayat ortamını yaşayan biri, neden acaba bir büro çalışanı olarak, aylığı 3-4 bin lira arasında olan bir yerde çalışma ihtiyacı duyar?

Sahip olduğu mal varlığını kendisi özel teşebbüs olarak neden değerlendirmeyi düşünmemiştir?

Bütün bu sorulara cevap bulmadıkça, Kürşat’ın Ak Parti Genel Merkezinde istihdamına sebep olanların gerçek amaçları karanlıkta kalır.

Ayvatoğlu’na kim referans olmuş?

Referans olan veya olanlar, halen Ak Parti üyesi veya yerelde Ak Parti Kastamonu teşkilatından ileri gelenler mi?

Önceki dönem amiri olan Ak Partili belediye başkanı mı?

Bütün bunlar, sorgulanmalı.

Sonuca varıldığında insan kaynaklarında Kürşat Ayvatoğlu hakkında referans olan her kimse, derhal Ak Parti ile ilişkisi kesilmeli ve üyelikten de çıkarılmalıdır.

Zira Ayvatoğlu üzerinden Ak Parti’ye kumpas mı kuruldu, sorusunu herkes gibi bende soruyorum?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum