İsmet Mısırlıoğlu anlattı: Almanya’daki Türkleri işte böyle bölüyorlar!

İsmet Mısırlıoğlu anlattı: Almanya’daki Türkleri işte böyle bölüyorlar!

Berlin’de yaşayan Yenilik ve Adalet Biriliği Partisi (BIG) Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu, Aleviler üzerinden yapılan ayrımcılığı skandal bir uygulamayı örnek göstererek anlattı.

A+A-

Artı5tv ve HuhuNewsTV ortak yayınında, gazeteci Hayrettin Özcan’ın sorularını yanıtlayan İsmet Mısırlıoğlu dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Almanya’da yaşayan mevcut emeklilerin ciddi manada geçim sıkıntısını yaşadığını söyleyen Mısırlıoğlu, “Almanya’daki siyasetçiler, emeklilere yönelik sorunları çözmek istemiyor.” dedi. 

“Siyasete katılmıyorlar, oy kullanmıyorlar”

Türklerin Almanya’da yaşadıkları sorunlara yönelik de önemli tespitlerde bulunan İsmet Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“63 yıldır bu toplumda yaşıyorsun ama hala sıkıntılar dile getirebiliyor, getirilse bile siyasi partiler bunu gündeme taşıyamıyor. Çifte vatandaşlık sorunların bir boyutu, çifte vatandaş olduktan sonra sorunlarınız çözülecek mi, çözülmeyecek. Almanya’da 1 milyon 300 bin Türk kökenli Alman vatandaşı var ama bunlar siyasete katılmıyorlar, oy kullanmıyorlar.” 

“Almanya’da bizi bölüyorlar”

Alman siyasi sisteminin Türkleri bölüp parçaladığını belirten Mısırlıoğlu, “İçimizden aldığı Türklerle bize karşı mücadele ediyorlar, bizim değerlerimizle mücadele ediyorlar. Alman siyasi sistemi, bizi bölmeye gidiyor. Bizi nasıl bölüyorlar? Önce içimizden Kürtleri aldı, Kürtlerden belirli bir kısmını aldı. Alevilerden Ali’siz Alevileri aldı…” dedi.  

‘Alevi mezarlığı’ üzerinden bölücülük!

Berlin’de Aleviler üzerinden yapılan ayrımcılığın ayrıntılarını anlatan İsmet Mısırlıoğlu, şöyle konuştu:

“Berlin’de benim ev - iş güzergahında mezarlık var. Hergün mezarlığın önünden geçiyorum. Ne yazıyor biliyor musunuz üzerinde? ‘Alevi mezarlığı’ yazıyor. Siz ne yapıyorsunuz? Siz, ölülerimizi bile böldünüz. Ölülerimizi bile ayırdınız. Aleviler temiz insanlardır. Aleviler cana yakındırlar, misafirperverdirler. Aleviler hiçbir zaman sünniden ayırmak istemez. Alevilerin hiçbir zaman ‘Sünniden komşu olmaz’ diye bir derdi olmamıştır. Berlin’de onların mezarlığını bile ayırdılar. Bizi sürekli bölmeye gidiyorlar.” 

Mısırlıoğlu: “FETÖ’cü öğretmenlere Türkçe dersleri verdirilecek”

“FETÖ’cü öğretmenler üzerinden Türkçe dersleri verilecek” diyen İsmet Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Sistem, olduğu gibi ayrıştırmaya doğru gidiyor. Şu ana kadar Türkiye’de yaşamış bir insan olarak, hiçbir zaman ne Hristiyan’a, ne Yahudi’ye karşı kötü göstermedi, ona karşı bunu ezmedi, ona karşı bunu dışlamadı. Almanya’da bizzat yaşıyorum ben bunu…”             

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.