Gençlerin ayarı 'Hileli Gıda'larla bozuldu!

Gençlerin ayarı 'Hileli Gıda'larla bozuldu!

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, hileli ve zehir saçan gıdalar konusunda uyarılarda bulundu.

A+A-

 

HUHUNEWS.COM

Tarım ve Orman Bakanlığı, kişilerin hayatını ve sağlığını tehdit eden, değiştirilmiş gıdaların üretimini yaparak satan firmalara karşı sürekli kamuoyunu bilgilendirirken, bir uyarı da İlahiyatçı Prof. Dr. Orhan Çeker’den geldi. Çeker, “Gençler doğru tercih yapmadığına göre hepsinin fıtrat ayarı bozulmuş demektir.” dedi. 

“HİLELİ GIDALAR BİZİM GENÇLERİN AYARINI BOZMUŞ”

“Peygamberimiz'e miraçta süt ve şarab ikram edildiğinde sütü tercih etmiş, Hz Cebrail 'Fıtratı yani yaratılışa uygun olanı tercih ettin' demiştir.” diyen Prof. Dr. Orhan Çeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fıtrat ayarı bozulmamış yani akl-ı selîm sahibi olarak kalabilmiş olan İnsan doğru olanı seçer. Fakat fabrika ayarı bozulmuşsa doğru tercih yapamaz ve yaramaz besinler seçer. Şimdi bir deneme yapalım: Yüz tane gence süt ve cola ikram edelim. Sizce hangisini seçerler? Colayı değil mi? Gençler doğru tercih yapmadığına göre hepsinin fıtrat ayarı bozulmuş demektir. İşte hileli gıdalar bizim gençlerin ayarını böyle bozmuş.” 

“BAKIN KUR’AN SİZE NASIL BİR NİTELEMEDE BULUNUYOR”

Halk sağlığını tehdit eden ürünleri piyasaya süren firmalara sert tepki gösteren Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdi ey hileli gıda üreticileri! Tüm insanlarımızın ayarını bozduğunuz için nasıl bir vebale girdiğinizin farkında mısınız! Bakın Kur'an size nasıl bir nitelemede bulunuyor: 'münafık kişi eline imkân geçtiği zaman ekini ve nesli bozar; fitne fesat için didinip durur'. Bakara suresi 205. Ekin kelimesini tüm gıdalar ve ekonomi olarak alırsanız münafık kişinin nelere sebebiyet verdiği daha açık anlaşılır. Öyleyse gıda üreticileri münafık olmaktan uzak durun!  Peygamberimiz 'bizi aldatan bizden değildir' buyuruyor. Anlayana bu kadar yeterli.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.