PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

Efsane geri döndü!

A+A-

SALI'DAN CUMA'YA / DOĞUDAN-BATIDAN NOTLAR

Efsane geri döndü!

Kim geri döndü? Ben! İktidarlı, iktidarsız-yani muhalif-göbeğinden atan varsa itiraz etsin. Başlık tercihimde eski Vakit okuyucularımdan yaşlı bir kadıncağıza sorumu arz eyledim, bastı feryadı "ABARİİ; EFSANE GERİ Mİ DÖNDÜ"... 

Tam yerine gelmişti, tasarladığım köşemin başlığını attım. Bakın "Attım" fiilini kullanıyorum. 

Tilki de olsa henüz on sekizine basmamış küçük bir dişiyi, dekolteden daha açık-saçık sahneye çıkaran sahte bir kadın hakları savunucusu olaydı muhatabım, "attım" yerine "koydum" derdim, o da gider mahkemeye verir, beni Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde  hak aramaya- yani yabancısı olmadığım bir işleme- zorlardı. 

Sonra? Sonrası canınızın sağlığı: "İşlem tamam affedersiniz!" Bir efsaneyiz ya, demek ki sırtımız kuvvetli…

Bendeniz, kalın sırtını incitecek derekede deneyimsiz sayılmayacağım için bu köşeye kurulmadan önce, romantik yapıtlarımı 7 dev e-kitapla 300 bin entelektüel-arzın Osmanlıca misali dev fakat ölmemiş- mesela Rusça, Arapça, İngilizce zenginliğinde yaşayan lisanlarına vakıf-dünya okuyucularına ulaştıran yayın kuruluşlarından izin istedim. 

Bir şartla izin verdiler: E- kitaplarımdan en az birisinin adını vermem koşuluyla. (Sunalım bari: DATING AND REGIME By Prof. Mes)

Önceliğimin yayınevimden izin alma tecrübesi çok eğlencelidir dünyamda. Şu andaki AK PARTİ- herkesin tersini zannettiği veçhile, parti kurulurken ABDÜ... misali 'latif aptüller' yüzünden AKP idi, sonradan reis onu ağarttı-milletvekilliği vazifesini sürdüren İbrahim Aydemir'in bir mahalli gazetesi vardır. 

Orada köşe yazmak yazmam fikri ve gazetenin önerisi ve dahi, ilk yazıma "Köşeme Yerleşirken" başlığını atmak cazipti doğrusu! Fakat gönül koydu, "THE LIT.N.WORK", önceden haber vermediğim için.

Hey gidi günler… hoş demlerdi, haksızlık düşük mertebedeydi, hiç kimse, sanki hayatında bir siyasetçi asmışlığı varmış gibi, başkana "diktatör" demezdi. 

Şimdi bankalardan bahsederken "iktisatçı" geçinen, konkordatoyu GONGRATO zanneden hırbolar dahi o günlerde AKP Başkanı Tayyip bey'e despot sıfatını yakıştırmazdı inanın! 

Herkese CIAO (çav okunur)/ VESSELAM!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.