PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

Dikkat: Coronavirus pandemisi açıklandı!

A+A-

Ben, Avrupa ülkelerindeki bilim adamı ve hekim arkadaşlarım içerisinde en geniş kitlelere-günde 1000 reytingle ve şu ana kadar, yedi günde 70.000 civarında kişiye yazılı ve görsel basın üstünden ulaşarak endişe edecek yegane konunun WHO (HU) tarafından "PANDEMİ İLANI" olacağını belirtmiştim. 

Şu "UYARI" kalıbıyla bayatlamış iletişimcilere uymayalım fakat son bir haftalık kitleleri uyandırma görevime bir başarı noktası koyalım izninizle. 

Çünkü beklenebilecek en kapsamlı kitlesel sağlık eğitimi fırsatı şimdi doğdu ve PANDEMİ ilan edilerek, dünyamızda artık, 

Türkiye'miz dahil her ülkede CORONAVİRUS vaka veya vakalarının varlığı ilmi kesinlikle belirtildi. 

Bir ayrıntının altını-yahut daha bilimsel kalmak için-üstünü çizelim ki PANDEMİ İLANI tamlamanın başında "P" harfi bulunduğundan panik manasına gelmez.

Tersine bizleri virüsler dahil tüm mikroplara karşı bağışıklı kılan aklı selim sahibi olmak ve rabbimize tevekkül kılmaktır. (Çünkü aklını kullanan yayılmacı imparatorluklar dünyanın panik halinden yararlanıp işleri haline yoluna koyuyorlar. 

Mesela CORONAVİRUS karmaşasından yararlanarak Rusya, Gana'da TROLL Fabrikası kurdu. Ne mi yapmaya başladı o fabrika'da? Kaliteli troller yetiştirip dünya çapında internet beşinci kol harbi yapacak elemanlar yetiştirmeye başladı.

Nereden biliyorsun? 

İngilizce, Fransızca, Rusça neşriyatı takip ederek elbet. bu konuyu ayrı bir makale konusu yapacağım.

Yalnızca CORONAVİRUS konusunda değil genel manasıyla tüm PANDEMİ ilanlarının kapsamında, benim bilim adamı hekim niteliğimi ile yegâne otoritesi sayıldığım Türkiye Sağlık sahasının tüm dünya ülkelerini kapsayan altın kuralı, panik ortamını izale etmektir. Artık modası geçmiş sivil toplum kuruluşu terimini söz konusu sağlıklı yaşam mücadelesinde aşmak ve mevzuya ilişkin görüşlerini almak üzere iktidar partilerine ve ana muhalefete ulaşmak zorunlu. 

Süratle ulaşacağız inşallah!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.