CEMAL TOPTANCI

CEMAL TOPTANCI

Deva mı Yara mı?

A+A-

Yakın tarihimizde siyasi hayatımıza yeni bir parti daha merhaba dedi.

Adına da her derde deva misali, DEVA PARTİSİ adını verdiler.

Korona Virüsü’nün bütün dünyayı kasıp kavurduğu zamanımızda, yeni doğan DEVA Partisi’ni de ülkemiz için prematüre doğan bebek misali kuvöze koydular.

Sesi yankı bulmadı, yaşar mı yaşamaz mı oda belli değil?

Şu sıralar pek gündem değil zira sağlıkta çalışanlar gibi, oldukça meşgul olan insanlarımızın Deva denilen örgütün varlığından haberleri bile yok.

Sözde başta hastalar olmak üzere dertli olanlara çare olacak bu siyasi örgüt, ne yazık ki daha duyulmamış ismiyle iki gün önce Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen beş vatandaşımızın geride bıraktığı yirmi bir yetim yavrunun yüreklerinde açılan birer yara oldu.

Bunu neden yaptılar?

Seslerini duyurmak için mi?

Onu da bilmiyorum.

Partinin bir üst düzey yetkilisi sosyal medyada menfur olayı kınayan bir paylaşım yaptı.

Bu paylaşımın ardından, 20 Şubat 2020 tarihinde yine sosyal medyada hesap açmış partilerinin bir il teşkilatı adına yaptıkları paylaşımla cevapladılar.

Deva Partisinin Kulp’ta şehit edilen Orman İşçilerinin jitemci olduklarını ve Hançer Tim mensupları olduklarını iddia ederek teşkilat üst yöneticisini tekzip ettiler.

Her ne kadar parti üst yetkilisinden paylaşılan ikinci bir yorumda henüz atanmış bir il teşkilatlarının resmen oluşmadığını söylese de, neredeyse yirmi günü geçmiş bir hesaptan haberdar olmamaları da ayrı bir sorun oluşturmuş durumda.

Kim kimi kandırıyor?

Vatandaşa reva görülen bu siyasi paylaşımlarıyla neden ortaya oldukça çirkin bir senaryo ile gündem olmak istiyorlar?

Bu da ayrı bir sorun.

Kulp ilçesinin yirmi bir yetim yavrusu üzerinde siyaset yapmanın acısı yürekleri dağlarken, bir tutarsızlıkları da yine aynı yetme siyasi örgütün sosyal medya hesabındaki paylaşımda görüyoruz.

Bu kez de aynı ilden ve kullandıkları bir başka sosyal hesap paylaşımlarında ise sol jargonla;”Silopi Termik Santrali Kapatılsın” diye verdikleri mesajda akıllarda soru işaretlerine yer veriyorlar.

Bu tutarsızlıkları nedeniyledir ki, bu ülkede siyasetin nasıl bir çocuk oyuncağı haline getirildiğine tanık oluyoruz.

Çok yazık…

Zira söz konusu Deva Partisinin şimdiki genel başkanı Termik Santralinin açıldığı günlerde bu ülkede oldukça siyasi gücü olan ve iktidar olmanın kendisine verdiği yetkiler muvacehesinde önce Dışişleri Bakanlığı ardından da Başbakan Yardımcılığı gibi ikinci adam özelliğiyle görev ifa etmiştir.

Siyaset sadece bir kesimin kendilerine verdikleri kimlik isimleri ile değil, kimliklerinde kullandıkları isimle müsemma oldukları sürece kabul görür.

Yoksa bazı zaman bulundukları kuvözde nefessiz kalan ve ölen prematüre çocukların akıbetleri ile karşılaşmaya mahkûm olur…


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.