PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

PROF.DR.ERDOĞAN SÜRAT

Cumhuriyetçi devlet haklı: Şam’ı Yakmalıyız!

A+A-

"Kim bu devlet?" sorusunun cevabı açık: Kim özde Cumhuriyetçi ise o: Devlet Bahçeli! "Sözde cumhuriyetçiler var mı?" demeyin sakın. 

Var oğlu vardır! 

Bir kahramanın adını kullanarak kitap yazıp, anıtçılardan 15 milyon götüren yeni varlıklı, eski-ezeli-ruh fukarası YILMAZ SÖZGİL mesela, böyledir ki o dahi savaşı, yakıp yıkmayı savunur. 

Neden? 

Çünkü cumhuriyetimiz, gerektiğinde yurtta ölçülü barış fakat dışarıda limitsiz savaş yanlısıdır ve eğer muharebe başlamışsa yakıp yıkma hakkını gayet haklı biçimde kendinde görür. (Öte yandan Devlet Bahçeli kutsal isimlere saygılıdır, "Mustafa"ya “MUSTAFADİS” benzetmesi-tövbe haşa-yapmaz; şeytanın SÖZCÜ' sü gibi...)

Geçelim, ayrıntıları…

Özde cumhuriyetçi Devlet Bahçeli şunun şuurunda:Türkiye Cumhuriyeti, DERSİM' de asilere karşı gereğini yapmıştır, 12 Eylül sağ/sol çatışmalarının üstünden buldozer misali geçmiş, yurt dışındaki terörist Öcalan'ı derdest edip ve de havadan iletip, adaya gömmüştür.

(Ha APO, ha utanmaz vaaz dolandırıcısı, pis vicdanı huzurlu FETO ve dahi hipnoza soktuğu, kodeste çürümelerine sebebiyet verdiği kader kurbanları...Fark nerede, fark?)

Şam'da namaz kılmak manevi bir dilekti, ancak dilekler eylemsiz gerçekleşemiyor ki…

Milli eylem savaştır ve de cumhuriyet bunu her zaman savunmuştur. Bugün doğru yolu bulmuş kağıt basının milliyetsiz, cibiliyetsiz basıldığı günlerde dahi, "Bir Türk Dünya'ya Bedeldir" yahut "Türkiye Türklerindir" parolasını asla unutamadığı hatırlansın lütfen. 

Cumhuriyet rejimi, sıralanan ifadelerle Şam'ı yakıp-yıkma gücünü ve olasılığını, her zaman hissettirdi dosta düşmana filan. 

Artık bir adım önde samimiyet, milli haslet göstermenin zamanı gelmiş de geçmektedir, yalan mı? 

Devlet Bahçeli'nin özde cumhuriyetçi komutu kışlalarda, okullarda ant niyetine okutulsa kıyamet mi kopar?

O aslında cümlelerine tam hakikati yerleştirdi. Rusya'yla savaşırsak duşumuzu Kremlin'de alırız,...

PUTİN' in kanıyla belki: "ÖHHÖÖ…!"

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.