CEMAL TOPTANCI

CEMAL TOPTANCI

Bölgenin CHP teşkilatlarına bir çağrı!

A+A-

Zamanımızın dün Kürtlerin kimliğini inkâr eden, onları Garzan’da, Piran’da, Zilan’da katleden, onlara zindanlar ve sürgünler yaşatan CHP’si, Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu’nun riyasetinde Kürtlerden helâlık istiyormuş. (!)

Çifte standartlık yaparak, Kürtleri adeta ahmak yerine koyarak ve siyasi boy gösterisi yaparak…

Van’a giderken Özalp ilçesi kırsalında generalleri Mustafa Muğlalı’nın emriyle 20 Temmuz 1943’te iktidarları döneminde, domdom kurşunlarıyla şehit edilen, 33 Müslüman Kürt için katliamın yapıldığı bölgeye gitmez o Kürtlerin evlatlarından, torunlarından helâlık isteme aklınızın ucuna bile getirmezsiniz,

Ne diyordu Diyarbekirli şair Ahmet Arif?

Bu katliamı andığı “33 Kurşun” adını verdiği uzun şiirinde?

Sadece son dört mısrası;

“Kirvem hallarımı aynı böyle yaz

  Rivayet sanılır belki

  Gül memeler değil

  Domdom kurşunu

  Paramparça ağzımdaki.”

Amaaaaa!!!!

28 Aralık 2011 tarihinde, Şırnak’ın Uludere (Roboské) ilçesi kırsalında Fetö’nün terörist Pentagoncu subaylarının bombaladığı çoğu çocuk, 34 Kürt köylüsünün üzerine bombalar yağdırdığını es geçerek, aldatılmış yöre halkının sözde taziyesinde bulunur onlardan helâlık istersiniz.

Senden soruyorum, Bay Kemal seni bir kaset kumpasıyla, Cumhuriyet Halk Partisinin başına geçiren güç ile Uludere katliamını yapan güç aynı değil mi?

Sahiiiii!!!!

Sen ne zaman, 1937’de başında bulunduğun CHP’nin Sabiha’sı tarafından bombalanarak katledilen Dersimdeki hemşehrilerinden, akrabalarından ve yakınlarından helâlık isteyeceksin?

Şimdiden hatırlatıyorum!

Dersime giderken de helâlık istemek aklına gelecek mi?

15 Kasım 1937 günü Elazığ Buğday Meydanında asılarak idam edilen aşiret mensupların ve akrabaların içinde helâlık isteyecek misin?

Evet, Bay Kemal, son hızla son aşkla koştuğun meydanlarda seni bölgemde karşılayan halkın gerçekten Kürtlükle, Kürt gelenek ve görenekleriyle, Kürtlerin inanç kültürleriyle ilgileri olmayan bu konuda bütün benliklerini sadece kendi gelecekleri üzerinde inşa etmek ve makam sahibi olma hayalini yaşayan, Baroların ve TTB’ine üye tabiplerinle halkımı aldatma yarışını sürdüreceksin?

Çözüm sürecine şiddetle muhalefet eden, Türk Kürt çocuklarının dökülen kanlarından nemalanmak isteyen bir CHP’nin sürece karşı çıkmasını bölge halkının unuttuğunu mu sanıyorsun?

Washington’dan, Pensilvanya’dan Kandile kadar çözüm sürecini sonlandırmak isteyen ve sonlandıran Kürk çocuklarının kanlarıyla gıdalanan vampirleri unuttuğumuzu mu sanıyorsun? 

Gittiğin meydanlarda senin etrafını saranların çoğunlukla CHP’li olmadığını, zira Kürt halkının yıllardır orada CHP’yi bir tabela partisi yaptığını ve yirmi yıldır o coğrafya da varlığını devam ettiren siyasi iktidarda, siyaset yapmış halkın içinde karşılıkları olmadığından dolayı da dışlanmış Kürt siyasi burjuvası ile etrafında toplanmış lümpen figürlerin kendileri ve trolleri olduğunu bölgenin bir insanı olarak çok iyi biliyorum.

Sürece anneler ağlamasın, Diyarbekir anneleri evlatlarına kavuşsunlar, silah yerine kalem, kalem yerine, vicdan konuşsun diyen Ak Parti iktidarına göndermede bulunan, Diyarbekir meydanında Şıvan Perver’in okuduğu “Negri Negri” türküsünün okunmasına bile hala tahammül etmeyen, jakoben halk düşmanı aparatların hakimiyetine giren, CHP’nin günümüzde, Kürtlere sözde uzattığın barış elinden siyasi rant devşirme peşinde olacaksın?

Bir zamanlardan miras kalmış geçmişin Gladyo Türkiye’sinde cesaretle Kürtlere kol kanat germiş, riskler almış Erdoğan’ı ortaklarınla birlikte Kürtlerin gözünde düşmanlaştıracaksın!

Yemezler, Bay Kemal yemezler…

Bu siyaset algısıyla senin etrafında toplanacak Kürtlerin kendi halklarına ihanet ettiklerini tarih yazmayacak mı sanıyorsun?

Evet, Bay Kemal üç yılı aşkın zamandır Diyarbekir’de kapattıkları HDP’nin eski il başkanlığı binasının önünde birer Kürt Jean D’arcı olarak evlatlarını terör örgütü PKK’den isteyen Diyarbekir annelerini yüreğin yetmediği için, onları bulundukları mekânda ziyaret etmeyerek helâlık istemeyen sen, inanç ve vicdan sahibi hangi şerefli Kürde şirin görüneceğini sanıyorsun?

Kürt halkının esenlik ve barış içinde yaşamalarını istiyorsan, takip ettiğin siyasi yolu ve seninle beraber bölgede yürüyenlere bir kez daha bak!

Burada samimiyet burada birlik ve beraberlik arzu ediyor istiyorsan, partin CHP ile birlikte PKK’nin siyasi kanadı olan HDP’den verdiğin desteği çekecek, onların üzerinden Kürt çocuklarının geleceklerine ipotek koymaktan vazgeçeceksin!

Bay Kemal ile birlikte siyasi ikballeri için projeler üreten, kendi halkının tarihinden ve dedelerinin gördükleri zulümlerden, zerre-i miskal kadar ibret almamış aldatılmış bölge Kürdünün de, bu saatten sonra projelerinin CHP’den edinecekleri tek şeyin, Kürt çocuklarının kanlarının akıtılmasına devam olacağını acıyla hatırlatırım.

CHP ve Bay Kemal görevlendirildiğiniz projeler adına elini Kürtlerden ÇEKİN!

Çekin ki KAN AKMASIN…

Çekin ki, ANNALAR AĞLAMASIN…

Çekin ki, DİYARBEKİR ANNELERİ EVLATLARINA KAVUŞSUN!...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum