Almanya’da yaşayan Muhammed Al: Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye bunu yapmalı!

Almanya’da yaşayan Muhammed Al: Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye bunu yapmalı!

Almanya'nın tanınmış Türk kökenli iş insanı ve siyasetçilerinden Muhammed Al, “Temsilde adaletin sağlanması için Türkiye’nin Avrupa’da yaşayan Türklere yönelik milletvekilliği kontenjan sayısında gereğini yapmalı.” dedi.

A+A-

Gazeteci Hayrettin Özcan’ın Almanya’dan artı5tv ve huhunewstv’de yaptığı “İğneliyorum” programında konuşan Muhammed Al, özgürlükler ve haklar bağlamında Avrupa’da yaşayan milyonlarca Türk’ün TBMM’de seçilmesine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 

“Bu sorunu çözecek yegane isim olarak görüyorum”

Uzun yıllarda Almanya’da yaşayan Muhammed Al, şunları söyledi:

“Bu bağlamda büyük bir adaletsizlik var. Daha önce yapılan seçimlerde ve hatta 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler içinde bu konuda bir çalışmanın yapıldığını duymuştum ancak bugüne kadar bir sonuca varılmadı. Bu konuyu çözecek yegane isim olarak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyorum. Son 20 yıllık süreçte sayın Erdoğan, Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızla çok yakından ilgilendi.”

“Emeklilerin Türkiye’ye araç götürme sorunu çözülmeli”

“Daha önce 80 yıldır yapılmayanları sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptı” diyen Muhammed Al, “Bu konu maalesef bugüne kadar çözülemedi. Bu programa katılmadan önce Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızdan çok fazla mesajlar aldım. Emeklilerimiz Türkiye’de yaşıyorlar. Araçlarıyla Türkiye’ye gittiklerinde çeşitli sorunlar yaşıyorlar. 150 gün tekrar Almanya’ya gelip yaşadıktan sonra yeniden araçlarını Türkiye’ye götürmeleri gerekiyormuş. Bu bir saçmalıktır ve bu saçmalığın ortadan kaldırılması gerekir. Almanya’da emekli olan vatandaşımız, Türkiye’ye arabasını götürüp uzun süreli kullansın, bunda bir sıkıntı olmamalı. Bu konuda çok fazla talep var ve Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye bu sorunu çözmeli.” şeklinde konuştu. 

“Siyaset üstü bir çabayla Avrupa’daki Türklerin sorunları çözülmeli”

CHP ve AK Parti başta olmak üzere tüm siyasi partilerin Avrupa’da yaşayan Türklerin sorunlarının çözümü konusunda siyaset üstü bir çabanın gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Muhammed Al, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Bütün siyasi partilerin Avrupa ülkelerinde tabanları, seçmenleri var. Almanya’dan, Hollanda’dan ve diğer ülkelerden Türkiye Büyük Millet Meclisine giderek vekil olarak bizleri temsil etmesi Türkiye’ye zenginlik katacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.